• image

    Info ja broneerimine
    +372 50 47169

  • image

    Avatud
    E - R 8.00 - 17.00

Digi TV

Digi-TV jälgimiseks liikuvas autos on ARA HD digituuner ideaalne valik kuna ARA HD on ainus tuuner mis hoiab pilti ees ka ühest regioonist teise sõites.

Kasutatav DibComi kiip pakub parimat vastuvõtu tundlikkust ja sujuvat pilti ka suurtel kiirustel. Hea uudis kõigile kes on oodanud tasuliste kanalite tuge – ARA HD`le saab soovi korral lisada Conax kaardilugeja ning vaadata näiteks kõiki Starmani Zoom-TV kanaleid!


AFS (Automatic Frequency Switching)

Nii nagu raadiolevis on ka digilevis erinevates regioonides jaamadel erinevad edastussagedused. Eestis on neid 18. Sõites nt. Tallinnast – Tartu, vahetub sagedus tee peal 2 korda. Kui teiste digituunerite puhul tuleb antud teekonnal kaks korda tuuner puldist uuesti jaamu otsima panna, siis ARA HD puhul teeb selle töö automaatselt ära AFS funktsioon, nagu RDS raadio puhul. Nimelt kui signaal on mõnda aega olnud nõrk (tolerantsi saab ise seadistada), käivitub automaatselt uus otsing, iga kord kui tuuner leiab uue sageduse, salvestatakse see nö AFS tabelisse. Kui sagedus on tabelis olemas, toimub järgmisel korral juba kiire ümberlülitus – isegi uut otsingut ei toimu. Eesti saatesagedused oleme lasknud tootjal tabelisse eelsalvestada.


Conax kaardilugeja tugi tasuliste kanalite vaatamiseks.

Vabas levis on Eestis täna järele jäänud 5 kanalit: ETV, ETV 2, Kanal 2, TV3 ja Tallinna TV.
Keda see valik ei rahulda või kardavad ka viimaste kommertskanalite lahkumist vabadelt sagedustelt, siis ARA HD pakub sellele probleemile ainulaadset lahendust – lisatav, väline Conax kaardilugeja.

Välise kaardilugeja eelised:

Saab lisada hiljem kui selle järele tekib reaalne vajadus. Kaardilugeja saab tuua välja, endale ligipääsetavasse kohta. Nii pääseb kaardile ligi, saab vajadusel võtta välja, vahetada jne.

Eestis saab kasutada Starmani Zuum-TV kaarti millega lisanub valikusse täiendavad 26 kanalit. Zuum-TV kuutasu on 6.99 EUR (lisakaart 4.99 EUR) Kes kodus Zuum-TV`d juba kasutab saab soovi korral sama kaarti kasutada ka autos. Kuna ARA HD`l on väline kaardilugeja pääseb sellele lihtsalt ligi (kui kaardilugeja oleks tuuneris sees tuleks kõigepealt jõuda tuunerini, mis auto oludes tähendab armatuuri lahti võtmist).

Võimas meediamängija

Lisaks digituunerile kätkeb ARA HD endas kas võimekat meediamängijat.
Nimelt on seadmel USB sisend, mille saab pikendusega tuua samuti endale sobivasse kohta ning USB mälupulka või välist kõvaketast kasutades (toetatud on nii FAT32 kui NTFS vorming) mängida maha digitaalset meediat – nii muusikat kui filme. Muusika osas on toetatud üldlevinud vormingud MP3, WAV ja AAC. Filmide puhul oskab seade lisaks levinud AVI`le lugeda ka uuemaid formaate nagu MP4, VOB, TS, MOV ja isegi MKV faile (ainult pilt).

Võite kõik oma lemmik DVD ja Blu-Ray plaadid rippida sobivasse formaati ning hoida neid digitaalsel kujul autos. Pikad sõidud lastega muutuvad sootuks kui neile sõidu ajal nende lemmik multikaid näidata.

Paigaldajate lemmik

RA-HD on silmapaistvalt väike ning temale koha leidmine auto armatuuri all on kindlasti lihtsam, eriti kui lisaks tuunerile paigaldatakse veel nii mõnedki teised lisad nagu multimeedia keskus ja monitorid peatugedesse.

Mida keerulisem paigaldus seda enam plokke ja juhtmeid ning nende mahutamine on alati paigaldajale paras peavalu.

 

Antennide valik ning paigutus

Hea levi tagamiseks on kriitiline roll antennidel ning nende paigutamisel.
Kuna ARA HD kasutab diversity tuunerit paigutatakse autosse 2 antenni.


Parima levitundlikkuse saavutamiseks tuleb antennid viia autost välja.

Üks antenn paigutada auto esi- teine tahapamprisse (juhul kui pamper ei ole metallist). Kui autol on taga üleval plastikspoiler võib tagumise antenni paigutada sinna kuna see on kõrgemal. Mitte paigaldada auto raadioantennide vahetusse lähedusse.

Kui otsustate paigutada antennid siseklaasidele siis linnatingimustes on levi rahuldav kuid maanteel pilti suures osas ei ole või hakib (sõltub suuresti auto klaasidest – ka toonitud klaas võtab tundlikkust maha, soojustagastusega klaas laseb signaali minimaalselt läbi).

ARA HD menüüs, kanali info alt näeb mõlema antenni levi kvaliteeti (alates tarkvara versioonist 4.1.1.6) , see on hea abiline antennidele optimaalse asukoha leidmisel.

 

Hind koos veekindlate antennidega AS-FAK55WP  240 €.

Küsi pakkumist